Identyfikacja zagrożeń pożarowych i specyfikacja systemu
Proces identyfikacji zagrożenia pożarowego to metoda oceny prawdopodobieństwa, dotkliwości i wpływu pożaru występującego na pojeździe. Proces ten zapewnia, że nasz zespół techniczny jest uzbrojony w całą wiedzę potrzebną do zaprojektowania i określenia systemu, który zapewni Tobie i Twojej firmie najbardziej niezawodną ochronę.
Nasz kompleksowy proces identyfikacji zagrożenia pożarowego obejmuje wszystko, od środowiska operacyjnego po elementy maszyny. Dokładne badanie źródeł zapłonu i paliwa pozwala zidentyfikować obszary stwarzające ryzyko pożaru, co pozwala nam upewnić się, że projekt naszego systemu uwzględnia to ryzyko.
Co bierzemy pod uwagę w procesie identyfikacji zagrożenia pożarowego?
Podczas tego procesu bierzemy pod uwagę nie tylko maszynę, jej konfigurację i użytkowanie, ale także środowisko i element ludzki. To, czy maszyna będzie pracować z materiałami łatwopalnymi, pracować w budynkach lub w pobliżu zagrożeń oraz jak będzie wyglądać harmonogram czyszczenia i konserwacji maszyny, ma wpływ na projekt systemu.
Maszyna
Analiza maszyny identyfikuje obszary i elementy, które stwarzają ryzyko pożaru i wymagają ochrony. Dokładne rozważenie takich elementów, jak silnik, osprzęt, okablowanie elektryczne oraz przewody paliwowe i hydrauliczne, pozwala naszemu zespołowi technicznemu przeanalizować źródła ciepła i paliwa w celu określenia potencjalnej skali i prawdopodobieństwa pożaru w przypadku każdego zagrożenia. W ten sposób identyfikowane są obszary wymagające ochrony.
Środowisko
Można przeoczyć środowisko pracy maszyny, ale to, czy maszyna jest statyczna czy mobilna, nadzorowana czy nie, oraz to, czy pracuje w budynku, czy na otwartej przestrzeni, ma wpływ na potrzebny system. Sprzęt statyczny może wymagać dodatkowych ręcznych siłowników, podczas gdy operatorzy maszyn pod mniejszym nadzorem mogą potrzebować sygnalizatora dźwiękowego.
Czynnik ludzki
Czynnik ludzki odnosi się do konserwacji, czyszczenia i obsługi maszyny. Regularne czyszczenie, konserwacja maszyny i harmonogram pracy wpływają na ryzyko pożaru maszyny i jako takie muszą być brane pod uwagę w procesie identyfikacji zagrożenia pożarowego.
Silnik v Pełna ochrona przed zagrożeniami.
Ochrona silnika
Ochrona silnika, nazywana także ochroną objętościową, odnosi się do projektowania systemów mających na celu pokrycie zagrożeń w objętości komory silnika. Ta metoda ochrony maszyn oznacza, że zagrożenia zlokalizowane poza komorą silnika nie są chronione. Projekt systemu opiera się na objętości chronionego obszaru oraz ilości środka i liczbie dysz potrzebnych do zabezpieczenia tego obszaru.
Pełna ochrona przed zagrożeniami
Średnio ponad 25% pożarów ciężkiego sprzętu mobilnego ma swoje źródło poza komorą silnika, dlatego lekceważenie zagrożeń pożarowych poza komorą silnika naraża Ciebie i Twoją firmę na ryzyko pożaru. Dlatego też firma YANA SYSTEM zaleca pełną ochronę przed zagrożeniami, która oprócz zagrożeń występujących w komorze silnika uwzględnia także zagrożenia występujące poza nią.
Zagrożenia te mogą obejmować skrzynię biegów, komorę akumulatora, płytę podłogową lub węże wysokociśnieniowe i pompy hydrauliczne. Proces identyfikacji zagrożenia pożarowego identyfikuje obszary w obrębie zakładu, które stwarzają ryzyko pożarowe, i na tej podstawie projektuje się system.
Zalecenia dotyczące systemu przeciwpożarowego.
Proces ten kumuluje się w zaleceniu systemu gaśniczego, w tym jaki środek gaśniczy jest odpowiedni dla zagrożeń i środowiska, jaka ilość środka jest wymagana, aby zapewnić niezawodną ochronę i które obszary powinny być objęte siecią detekcji i dystrybucji.
Proces identyfikacji zagrożenia pożarowego to kompleksowy proces, który zapewnia, że każdy określony przez nas system jest odpowiedni do zamierzonego celu. Nie idziemy na skróty, ponieważ wiemy dokładnie, czego potrzeba, aby zapewnić Tobie i Twojej firmie pełną ochronę przed ryzykiem pożaru.